Nasz blog ślubny

Jak dobrać bukiet ślubny?

Odpowiednie dobranie bukietu ślubnego jest istotne, ponieważ stanowi idealne uzupełnienie kreacji. Powinien być dobrany do sylwetki, kreacji oraz musi przez kilka godzin pozostać w nienaruszonej kondycji bez dostępu do wody. Poniżej opisane porady powinny rozwiać wiele wątpliwości, które z pewnością się pojawią.

Wzrost i figura, a bukiet ślubny

Panna Młoda o filigranowej budowie i niskim wzroście powinna zdecydować się na bukiet, który nie będzie długi ani kaskadowy, gdyż dodatkowo skróci on sylwetkę. Warto zwrócić również uwagę na kształt, ponieważ kwiaty przypominające berło również mogą niekorzystnie wpłynąć na całość kreacji. Można, więc podsumować, że im drobniejszej budowy Panna młoda bukiet ślubny powinien być mniejszy i skromniejszy. 

Wyższy wzrost świetnie pasuje do długich bukietów składających się z wielu kwiatów, które w całości prezentują się bardzo okazale. Świetnie wyszczuplą sylwetkę oraz zachowają proporcje całej kreacji. 

Jakie kwiaty wybrać do bukietu ślubnego?

Najpopularniejsze są z pewnością róże. Często dobiera się do nich goździki, tulipany, storczyki lub dalie. Wybór kwiatów zależy głównie od pory roku – warto dowiedzieć się, które kwiaty kwitną w porze, w której planowany jest ślub. Zapewni to świeżość oraz okazałość kwiatów. 

Kolejnym z kryteriów doboru kwiatów do bukietu ślubnego jest kształt samego bukietu. Jest to zależne od tego czy bukiet ma być wachlarzem, czy berłem. 

Oczywiście nie można zapomnieć o kwiatach dla świadkowej oraz butonierce dla Pana Młodego i świadka – powinny one komponować się z bukietem Młodej. 

Gdy dobór kwiatów w dalszym ciągu jest dla nas niejasny warto sięgnąć o poradę do profesjonalnego florysty, który posiadając doświadczenie skomponuje idealny bukiet ślubny wpasowujący się zarówno do budowy ciała Panny Młodej, jak i do sukni ślubnej.

Podsumowanie

Bukiet ślubny jest bardzo istotnym elementem całej ceremonii i aby świetnie komponował się na zdjęciach i nie tylko powinien zostać dobrany do sukni ślubnej, budowy ciała Panny Młodej oraz do kwiatów świadka, świadkowej oraz Pana Młodego.