Nasz blog ślubny

Na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną?

Ślub jest najważniejszym dniem w naszym życiu. Każda młoda para chce, aby ten dzień był wyjątkowy. Organizując wesele jednym z ważniejszych wyborów, jakie stoją przed młodymi jest sala weselna. Warto zastanowić się, na co należy zwrócić uwagę, aby zarówno nowożeńcy jak i zaproszeni goście, byli zachwyceni.

Sala weselna – najważniejsze kryteria wyboru

Jednym z ważniejszych kryteriów jakie narzeczeni muszą wziąć pod uwagę jest termin. Zanim zaczniemy planować datę ślubu, należy zorientować się jak odległe terminy na wesele są dostępne w salach, które bierzemy pod uwagę. Niektóre miejsca rezerwuje się z wyprzedzeniem 2-3 lat.

Równie istotne jest miejsce sali weselnej. Najlepiej jest wybrać taką, która będzie znajdować się niedaleko kościoła lub urzędu stanu cywilnego. Jeśli jednak wesele planujemy w dalekiej odległości, należy wziąć pod uwagę, żeby goście bez problemu dostali się w to miejsce.

Przyszli małżonkowie powinni zastanowić się czy wśród zaproszonych gości mają wiele osób, które mieszkają poza miejscowością, w której odbędzie się wesele. Jeśli tak, to dobrze będzie zapewnić im noclegi, dlatego też warto wybrać wtedy taką salę, która oferuje również pokoje.

Wybierając salę powinno przemyśleć się jej wielkość i przestrzeń. Jeśli liczba naszych gości jest niewielka, to wybór wśród sal weselnych będzie większy, jeśli jednak planujemy zaprosić 100-200 osób, to musimy być przygotowani na to, że nie wszędzie uda nam się zorganizować taką zabawę. Pamiętajmy, że wesele to nie tylko rodzinny obiad, ale również tańce do później nocy, więc przestrzeń powinna być tak duża, żeby pomieściła zarówno stoły jak i parkiet.

Ostatnim z ważniejszych kryteriów jest cena. Organizacja zabawy weselnej wymaga od młodych sporych wydatków. To jakie para młoda poniesie koszty, głównie zależy od wyboru sali. Dlatego należy przeanalizować cenę i przede wszystkim to, co w tej cenie mamy. Podczas gdy w jednym miejscu w cenie za osobę będziemy mieć wliczony bufet kawowy, obiad, napoje, w innym możemy mieć również wliczoną w tą cenę dekorację, czy obsługę alkoholu. Co oznacza, że niekoniecznie droższa cena za osobę wiąże się w wyższymi kosztami. Może się okazać, że tam gdzie oferują nam taniej, trzeba dopłacić za dodatkowe rzeczy.

Pozostałe kryteria na które warto zwrócić uwagę

Przy organizacji wesela wiele narzeczonych zwraca uwagę na najmniejsze detale. Jeśli mamy ściśle ustalony motyw przewodni, warto zastanowić się czy nasza sala będzie pasować do naszego stylu – https://www.zankyou.pl/sale-weselne. Ponadto jeśli chcemy, aby na naszym weselu było smaczne jedzenie musimy zwrócić uwagę na menu. Nie tylko na to co się w nim znajduje. Niektóre sale oferują młodym menu degustacyjne, jest to świetna okazja do tego, aby sprawdzić jak gotuje kucharz.