Nasz blog ślubny

Polskie i zagraniczne piosenki na wesele

Na każdym weselu nie może zabraknąć zarówno piosenek w języku polskim, jak i utworów obcojęzycznych. Są bowiem takie hity do tańca, przy których potrafią bawić się ludzie z całego świata, ale też i nieśmiertelne przeboje, które najbardziej upodobaliśmy sobie w naszym kraju. Decyzja, jakie wybrać piosenki na wesele powinna być uzależniona od znajomości jednych i drugich. Zmieszajmy hity lokalne i piosenki globalne, a parkiet zapłonie szaleństwem tańczących ciał. 

Piosenki, przy których śpiewa cała sala 

Odtwarzanie znanych polskich przebojów może zagwarantować niezapomnianą zabawę na parkiecie do białego rana. Oprócz tego, iż goście będą tańczyć, mają jeszcze możliwość śpiewać teksty ulubionych piosenek. Wiele nich osiągnęło miano tak kultowych, że każdy, starszy, czy młodszy zna na pamięć ich tekst. I tu naprawdę talent wokalny nie odgrywa żadnej roli, w weselu chodzi wszak o dobrą zabawę. 

„Jesteś szalona mówię Ci”, czy „Ale to już było i nie wróci więcej” śpiewane z całą mocą przez gości jest w stanie zagłuszyć najlepszy sprzęt nagłaśniający. Wiele młodych par decyduje się także na wybór pierwszego tańca w rodzimym języku. Na jednym z wesel mama panny młodej, szczęśliwa i wzruszona miała tylko jedno zastrzeżenie, że utwór wybrany na pierwszy taniec nie był znanym polskim przebojem… Wobec zaistniałej sytuacji goście, nie znający tekstu, mogli jedynie kiwać się do taktu w kółeczku otaczającym młodą parę. 

Jak więc widać, wesele w naszym kraju nie ma racji bytu bez polskiej muzyki. Pamiętajmy także o tradycyjnych, ludowych melodiach („Hej sokoły”, „Głęboka studzienka”, „Szła dzieweczka do laseczka”), które także są nieodłącznym elementem dnia zaślubin. Wynika z tego, że na pytanie jakie wybrać piosenki na wesele, część odpowiedzi powinna brzmieć polskie. Oprócz znanych i wyczekiwanych przez gości polskich hitów, otwórzmy się także na muzykę zagraniczną. 

Więcej pomysłów na weselne piosenki – hity znajdziesz w tym wpisie Z-Miłości.pl

Taneczne hity prosto z zagranicy 

Chociaż utwory z zagranicy nie są tak chętnie śpiewane jak ulubione polskie piosenki, warto urozmaicić nimi niejedno wesele. Wszak świetnie nadają się one do tańca. Wśród obcojęzycznych kawałków pojawią się zarówno złote przeboje, jak i najnowsze hity, co zagwarantuje zainteresowanie zabawą kilku pokoleń gości. Można sięgnąć po repertuar Abby, Boney M., The Beatles oraz Dr. Albana czy Rickiego Martina. 

Weselną listę przebojów umilą nie tylko zagraniczne hity w języku angielskim. Ciekawą zabawą, która umiejętnie wplata do przebiegu wesela muzykę z różnych stron świata jest pociąg. Goście formują mknącą lokomotywę, która zatrzymując się Rio de Janeiro wymusi odtworzenie samby, w Pradze „Malowany dzbanek”, w Paryżu kankana, zaś w Moskwie kozaczoka. Taki repertuar świetnie dopełni zaprezentowane uprzednio polskie przeboje.

Najlepszą metodą, która przyciągnie na parkiet większość gości i zapewni im tak doskonałą zabawę, że nabawią się odcisków w butach, jest umiejętne żonglowanie piosenkami z repertuaru polskich, jak i zagranicznych artystów. Kiedy do tego zadba się o przeboje starsze i młodsze, wesele ma szansę przejść do historii rodziny jako jedno z najlepszych.