Nasz blog ślubny

Poprawiny – co i jak? Organizacja w praktyce

Wesele i ślub coraz bliżej, sala już zarezerwowana, a Wy nadal jeszcze nie wiecie czy chcecie zorganizować poprawiny? Czas zająć się tym tematem na poważnie. Jakie są plusy i minusy poprawin w Polsce? Co daje powtórka z weselnej zabawy i czy warto ją zorganizować? O tym w dzisiejszym artykule.

Poprawiny – dlaczego warto?

Obecnie wiele sal weselnych oferuje bardzo korzystne ceny, jeżeli chodzi o organizację poprawin. Jest to jeden z ważniejszych plusów organizacji tego rodzaju powtórki z wesela. Ilość jedzenia i słodyczy na niejednym weselu znacząco przewyższa możliwości gości, dlatego zorganizowanie kolejnego przyjęcia może mieć sens. Dodatkowo jest to okazja na przedłużenie zabawy i świętowania przyjęcia sakramentu małżeństwa przez Parę Młodą w gronie gości, którzy są naprawdę ważni.

Jakie są minusy organizowania poprawin?

Najważniejszym minusem organizowania poprawin po weselu jest ogromne zmęczenie, które może Wam towarzyszyć. Co więcej warto wziąć pod uwagę również fizyczne ograniczenia gości weselnych – oni także będą czuć się zmęczeni po weselu i nie zawsze są w stanie dojechać na drugi dzień zabawy. Dodatkowo organizacja poprawin to większy koszt, jaki koniecznie trzeba zaplanować w budżecie weselnym. Jeżeli zdecydujecie się na usługi kamerzysty i fotografa w drugim dniu zabawy, koszty będą jeszcze większe. Minimum, jakie należy zapewnić to sala, menu oraz zespół.

Poprawiny w praktyce – na to uważajcie

Jakich błędów należałoby unikać podczas organizacji poprawin? Na pewno dużym błędem może okazać się zaproszenie na drugą część zabawy jedynie wybranych gości. Osoby, które nie będą zaproszone na poprawiny mogą poczuć się mniej ważne dla Was i urażone. Świetnym pomysłem na ogłoszenie poprawin będzie umieszczenie tej informacji w zaproszeniu ślubnym, ale jeżeli rozsyłając je jeszcze nie wiecie czy zdecydujecie się na ich organizowanie, podczas przyjęcia możecie poprosić DJ’a o to, by powiedział, że wszyscy goście będą mile widziani również jutro. Kluczowe dla organizacji dobrych poprawin jest trafne ustalenie godziny, na jaką mają przybyć goście. Ważne jest, aby nie musieli oni czekać na Was zbyt długo przed lokalem i by początek zabawy nie miał miejsca zbyt wcześnie, aby każdy z zaproszonych miał szansę odpocząć po weselu – więcej w artykule: https://www.zankyou.pl/p/poprawiny-czy-moda-na-nie-juz-przeszla-kilka-wskazowek-i-rad-dotyczacych-porawin.