Nasz blog ślubny

Słodycze dla gości weselnych – o czym pamiętać?

Nie da się ukryć, że dziś słodycze to jeden z najpopularniejszych upominków dla gości ślubnych i weselnych. Są pyszne, a ich wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Poza tym skorzystać można także z możliwości personalizacji upominków w postaci słodyczy poprzez ich zapakowanie w indywidualnie zaprojektowane opakowanie. Taki prezent cieszy zarówno oczy, jak i podniebienie.

Słodycze ślubne dla gości weselnych – jakie wybrać?

Jak wspomniano, oferta słodyczy ślubnych jest naprawdę bardzo szeroka, a to sprawia, że ostateczny wybór konkretnego produktu dla wielu młodych par jest dość trudny. Jakie słodycze są jednak wybierane najczęściej? Można tu wskazać m.in. na krówki, pralinki, czekoladowe cukierki, ciasteczka oraz na lizaki. Trzeba jednak przyznać, że wśród tych wymienionych rodzajów słodyczy szczególnym zainteresowaniem cieszą się czekoladowe cukierki. Wynika to z prostego faktu. Czekolada jest po prostu pyszna i trudno jest znaleźć osobę, która by jej nie lubiła. Dlatego czekoladowe cukierki dla gości weselnych to zawsze trafiony wybór. Decydując się na konkretny rodzaj cukierków, warto także skorzystać z możliwości ich personalizacji. Mowa tu o wyborze etykiety lub opakowania z własnym nadrukiem. Dziś możliwości personalizacji takich opakowań są naprawdę ogromne.

Cukierki dla gości weselnych – jakie opakowanie wybrać?

Upominek dla gości weselnych w postaci cukierków powinien być wyjątkowy. Dlatego zadbać należy o dobór eleganckich opakowań. W przypadku czekoladowych cukierków idealnie sprawdzi się niewielkie pudełeczko, w którym zmieści się pięć cukierków. Oczywiście takie pudełko powinno być odpowiednio spersonalizowane. Mowa tu o umieszczeniu na nim imion małżonków oraz daty ślubu. To, w jaki sposób takie pudełko zaprojektować zależy już wyłącznie od kreatywności młodej pary. Pamiętać jedynie trzeba o tym, aby pudełka były estetyczne i eleganckie. Co ważne, spersonalizować można także papierki, w które cukierki są zawinięte. Dzięki temu będą się one prezentować wyjątkowo ciekawie. Na papierkach najlepiej jest umieścić datę ślubu lub imiona małżonków.

Wręczenie upominków gościom – jak to zrobić?

Sam wybór konkretnych cukierków i przygotowanie opakowań to nie wszystko. Nie można zapomnieć o tym, że również wręczenie takich upominków musi być wyjątkowe. Jak zatem najlepiej wręczyć cukierki gościom weselnym? Sposobów na to jest tu przynajmniej kilka. Pierwszym z nich jest ułożenie opakowań z cukierkami na stołach obok talerzy. Dzięki temu goście jak tylko zajmą swoje miejsca w sali weselnej, znajdą swój upominek w postaci cukierków. Inny sposób to zorganizowanie w sali weselnej candy baru. To rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Goście mogą bowiem wówczas korzystać ze słodkości przez cały czas. Wspomnieć trzeba jeszcze o tradycyjnym sposobie wręczania upominków gościom weselnym. Mowa tu o chwili pożegnania, czyli o przekazaniu cukierków gościom, kiedy ci opuszczają już wesele. Oczywiście pomysłów na przekazanie upominków gościom może być znacznie więcej. Wszystko zależy od samej pary młodej.